2015 ROK

– Kolejny rekord Guinnessa dedykowany chorym na

raka krwi

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że REKORD GUINNESSA (OFF ROAD) W CIĄGŁEJ JEŹDZIE NA ROWERZE GÓRSKIM PRZEZ 12 GODZIN ZOSTAŁ POBITY!

Rekord został pobity przez Valerjana Romanovskiego z Buska – Zdroju 29 lipca 2015 roku. Valerjan wystartował o 7:15 w strugach deszczu i pokonał ponad 300 kilometrów jeżdżąc bez przerwy przez dwanaście godzin na rowerze.

Dotychczasowy rekord w ciągłej jeździe na rowerze górskim przez 12 godzin należał do Amerykanina Mike’a Unklesbay i wynosił 260 km. Został ustanowiony w kwietniu 2014 roku.

Valerjan poprzez bicie rekordu promuje ideę dawstwa szpiku i zachęca do rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS Polska. Swój rekord i trud włożony w jego pobicie dedykował wszystkim chorym cierpiącym na raka krwi.

Pierwsza próba bicia rekordu miała miejsce 25 lipca br., jednak ze względu na wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne próba musiała zostać przerwana mimo świetnego wyniku Valerjana.

To drugi rekordu Guinnessa pobity przez Valerjana i dedykowany chorym walczącym z rakiem krwi. W ubiegłym roku Valerjan pobił rekord w nieprzerwanej, 48 godzinnej jeździe rowerem górskim po trasie 800 kilometrów typu off-road.

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajduje się tutaj: http://www.dkms.pl/pl/Rekord-Guinnessa-dla-chorych

fot. Arkadiusz Sierpina